Serge Lutens to postać znana tylko największym fanom perfum. Jego nazwisko nie jest tak rozpoznawalne jak Gucci czy Armani. Nie zmienia to faktu, że Lutens to postać ceniona na całym świecie.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Serge Lutens urodził się w 1942 w Lille. Swoją pracę rozpocząć w salonie fryzjerskim. W 1962 roku Lutens wyruszył na podbój Paryża. Co ciekawe udało mu się znaleźć pracę w jednym z największych magazynów „Vogue”. Dla „Vogue” Lutens pracował jako fryzjer oraz specjalista od makijażu. Lata 60. to bardzo bogaty okres, kiedy Lutens zagłębił się w świat fotografii. W tym czasie współpracował m.in. z Bobem Richardsonem i Richardem Avedonem. W 1967 roku dom mody Christian Dior zatrudnił go do stworzenia linii makijażu. Serge Lutens to prawdziwy człowiek renesansu i niezwykle utalentowany artysta. Jest autorem dwóch filmów krótkometrażowych: „Les Stars” (1974) i „Suaire” (1976). Oprócz tego wystawiał swojego artystowskie fotografię w Muzeum Guggenheim w Nowym Jorku. W latach 80. Lutens skupił się na pracy dla japońskiego producenta perfum Shiseido. Był odpowiedzialny w nim za identyfikację wizualną produktu. Samemu stworzył zaś zapach „Nombre Noir”.

Jako pełnoprawny twórca perfum Serge Lutens zadebiutował w roku 2000. Wtedy też powstała jego firma „Parfums-Beaute Serge Lutens”. Za dowód tego jak dużą estymą cieszy się ona w świecie perfum niech posłużą 4 kolejne nagrody Fifi, które otrzymała ona w latach 2001-2004.

Najbardziej znane zapachy Serge Lutens to L’eau Serge Lutens oraz Boie de soie.

W dowód uznania swoich zasług Serge Lutens otrzymał od francuskiego rządu w 2007 roku tytuł „Commandeur”.