Kobiety na całym świecie coraz częściej wybierają ekologiczne kosmetyki. Taka decyzja nie dziwi jeśli weźmiemy pod uwagę, iż kosmetyki stworzone na bazie naturalnych produktów takich jak oliwa z oliwek są dużo lepsze dla naszego zdrowia niż standardowe kosmetyki. Osoby, które dbają o swoją kondycję fizyczną wiedzą bardzo dobrze, że naturalne produkty mają dla nas zbawienny wpływ.

Przykładem naturalnego produktu wykorzystywanego do produkcji kosmetyków, który robi furorę na całym świecie, jest oliwa z oliwek. Wielu naukowców twierdzi, że oliwa z oliwek była jednym z pierwszych produktów użytych do celów kosmetycznych. Dokonano tego najprawdopodobniej w Starożytnej Grecji.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dlaczego naturalne kosmetyki z oliwy z oliwek są dobre dla Twojej skóry?

Obecnie dzięki postępowi nauki wiemy, że nasi przodkowie nie bez przyczyny używali oliwy z oliwek do celów kosmetycznych. Jak dowodzą najnowsze badania jest to produkt zawierający szeroką gamę witamin.

Oliwa z oliwek jest bogata w witaminy A,B, C, D, E, F i K. Oprócz tego jest pełna takich związków mineralnych jak potas, żelazo i fosfor. To jednak nie wszystko! Oliwa z oliwek to również źródło naturalnych polifenolii, kwasów tłuszczowych i przede wszystkim przeciwutleniaczy, które powstrzymują proces starzenia.

Najświeższe badania naukowe wskazują również jednoznacznie, że oliwa z oliwek ma wyjątkowy dobry wpływ na naszą skórę. Na takie działanie ma wpływ przede wszystkim obecność dwóch witamin: E i F. Witamina E jest naturalnym antyutleniaczem, który działa odmładzającą na skórę. Oliwa z oliwek zawiera również witaminę F, będącą jednym ze składników chroniących skórę przed utratą wilgoci.

 

 


 

 


Podsumowując, możemy powiedzieć, że naturalne kosmetyki powstałe na bazie oliwy z oliwek to prawdziwa, uniwersalna i w 100 % zdrowa kuracja odmładzająca dla naszej skóry. Zapewniają one wygładzenie zmarszczek, nawilżenie oraz regenerację bariery ochronnej skóry.

Więcej informacji o naturalnych kosmetykach znajdziesz na stronie Macrovita