Stosowanie ekologicznych produktów takich jak kosmetyki czy żywność oraz oszczędzanie energii to nieodłączna część bycia eko.

Ekologiczny styl życia jest bardzo popularny na Zachodzie. Jest to rodzaj filozofii życia, dzięki której ludzie mogą nie tylko pomóc naturze ale także sprawić aby ich życie było pełniejsze. Być eko można na różne sposoby. Wiąże się to najczęściej z podejmowaniem decyzji, które nierzadko zaskakują otoczenie i innych ludzi.


Oto 5 rad dla osób, które chcą podróżować w stylu eko.

1. Postaw na doświadczenia – podróżowanie to wchodzenie w interakcje z ludźmi. Jeśli chcesz w pełni doświadczyć miejsca w którym przebywasz musisz rozmawiać z nimi i próbować zrozumieć ich problemy i życie. Pamiętaja aby przebywać poza hotelem jak najdłużej.

2. Próbuj lokalnych produktów nawet jeśli są drogie - podróżowanie to także smakowanie. Będąc w Zakopanem masz okazję spróbować prawdziwego oscypka. Repliki z supermarketów, które próbują naśladować oryginalne produkty nigdy Ci tego nie zastąpią. Nie zważaj na koszty. W tym przypadku najważniejsze jest doświadczenie.

3. Mniej bagaży - często jest tak, że w podróż zabieramy ze sobą mnóstwo ubrań i niepotrzebnych rzeczy. Taki bagaż ogranicza nasze ruchy i sprawia, że szybciej się męczymy. Nie chce się nam również oglądać nowych atrakcji bo brakuje nam energii. W tym przypadku najlepszym wyjściem jest ograniczenie bagaży do koniecznego minimum. Wzrost satysfakcji gwarantowany!

4. Zaplanuj podróż dużo wcześniej – jeśli chcesz podróżować tanio to musisz planować swoje wycieczki z dużym wyprzedzeniem. Dobrze zaplanowana wycieczka to również pozbycie się wielu problemów. Na miejscu możemy w spokoju delektować się widokami, lokalnymi produktami oraz atmosferą.

5. Wspomnienia to podstawa! - zabierz ze sobą aparat fotograficzny albo kamerę. Postaraj się uwiecznić najważniejsze chwile swojej podróży. W końcu podróżujemy dla wspomnień a o nie dużo łatwiej jeśli w pobliżu mamy zdjęcia lub filmy.